Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej

Kiedy to ostatni raz napisałem coś dla Was? Pamiętacie?

Łatwo to sprawdzić – dokładnie 9 grudnia 2014 r. Wygląda więc na to, że od mojego ostatniego tekstu, o swoją drogą bardzo interesującej konferencji naukowej dla chemików, archeologów, konserwatorów etc. minęło ponad 7 miesięcy… Postanowiłem, że dzisiaj – 15 czerwca 2015 r. będzie właśnie tym dniem, w którym powrócę do blogowania!

Podstawowa zasada blogerska: nic nie obiecuj!

Skoro już tak napisałem, to muszę się dostosować i nic Wam nie będę obiecywał – po prostu zobaczymy jak będzie! Przez ostatnie miesiące przychodziło mi do głowy wiele różnych tematów, ale za każdym razem myślałem sobie tak: napiszę, napiszę, ale najpierw muszę stworzyć wpis „powrotny” i wspomnieć o nowej szacie. Nawet nie pamiętam ile razu powyższa formuła miała miejsce i za każdym razem coś przeszkodziło mi w napisaniu tego „powrotnego” tekstu.

Dziś jednak sprzątając i przeglądając różne rzeczy na komputerze – pomyślałem – jeśli nie dziś, to kiedy? :)

Koniec tego nudzenia!

Zerknijcie proszę na nową, bardzo odświeżoną i dużo lżejszą szatę mojego bloga – zawdzięczam ją niezastąpionej anoriell. W zasadzie największe podziękowania należą się Jej, nie za sam szablon, ale za cierpliwe nanoszenie kolejnych „drobnych” modyfikacji :) Mam nadzieję, że ten nowy wygląd przypadnie również Wam do gustu, bo ja osobiście jestem z niego bardzo, bardzo zadowolony!

Lodzermensch 10.2012-04.2015
Lodzermensch 10.2012-04.2015

Zmieniła się też nazwa – teraz będzie dużo krócej – Lodzermensch, bez żadnych dodatków! Lodzermensch w Krakowie przestał mieć sens, kiedy wróciłem do Łodzi, a Lodzermensch w wielkim świecie, jakoś od początku mi się nie podobał. Zredukowałem też listę kategorii do: Turystyka, Nauka, Kultura, WordPress, Tech i Różności.

Gdyby ktoś nie pamiętał poprzedniej wersji bloga, bo przecież dawno się nie widzieliśmy, to może zerknąć obok. Dodam jeszcze, że poprzednia wersja istniała od 23 października 2012 r., więc chyba był to już najwyższy czas na zmianę!

W serwisie są nadal różne niedociągnięcia – przygotowałem krótki spis tych znanych, aby Ci spośród wiernych czytelników, którzy chcieliby zgłosić problemy nie pisali już rzeczy, o których wiem:

  • nie działają zdjęcia w części wpisów – wynika to z globalnej zmiany rozmiaru obrazów serwowanych przez WordPressa na moim blogu – powoli je naprawiam, przy okazji dodając brakujące podpisy i opisy
  • większość wpisów turystycznych nie ma jeszcze swojego znacznika na mapie na stronie kategorii Turystyka – zmieniłem zupełnie mechanizm tworzenia tej mapy
  • część starszych wpisów ma status Szkic – wymagają przeglądu i większych napraw :)
  • wszystkie mapy pokazujące trasy z Głównego Szlaku Beskidzkiego i Szlaku Zamków Piastowskich wymagają naprawy – serwis, w którym je trzymałem, bardzo ostatnio szwankuje

A jak Wam się podoba nowa odsłona bloga? O czym chcielibyście abym pisał na blogu?