Stephen Hawking
Stephen Hawking

Kilka dni temu otrzymałem e-mail od Petera Kima, który trafił na moją stronę poszukując informacji o Stephenie Hawkingu. Było to o tyle zaskakujące, że nie pisałem jeszcze na mojej stronie o tym niesamowitym człowieku ani o Jego dokonaniach w dziedzinie fizyki, astrofizyki, teorii strun etc. Wspomniałem jedynie o Hawkingu raz, przy okazji komentarza do Symphony of Science.

Dlaczego Peter do mnie napisał? Otóż zespół pod Jego kierownictwem stworzył specjalną grafikę opisującą całe życie Stephena Hawkinga od narodzin aż do naszych czasów. Odnajdziecie tam informacje o nagrodach i wszelkich honorach jakie Go spotkały, ciekawostkach z życia, ważnych momentach w karierze i życiu osobistym oraz mniej przyjemne informacje o kolejnych stadiach choroby (stwardnienie zanikowe boczne) jaka dotknęła tego naukowca w wieku 21 lat! Co zaskakujące – dawano Mu wtedy jedynie max 3 lata życia!

Peter napisał „Let me know what you think, I appreciate all feedback.” więc zachęcam Was do skrobnięcia kilku słów na temat dzieła stworzonego przez Jego zespół!

Mnie osobiście podoba się taka forma prezentowania ciekawej osoby, a samo wykonanie jest bardzo estetyczne i zachęca do „przewijania w dół” – uprzedzam, że do przewinięcia będziecie mieli 7130 pikseli :)

Przyznam, że o wielu sprawach przedstawionych w tej infografice nie miałem wcześniej pojęcia ale znalazłem drobny brak! Nie napisano o tym, że Hawking występował w Star Trek: The Next Generation w odcinku Descent, Part I (Sezon 6, epizod 26), w którym to razem z porucznikiem Data i innymi dwoma wielkimi umysłami (Albert Einstein i Sir Isaac Newton) grał w pokera!