Jak pamiętacie od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Kindle’a 4 Classic, którego otrzymałem od księgarni internetowej ebookpoint.pl. Miałem tworzyć kolejne wpisy o tej zabawce ale chwilowo nie mam czasu i trochę też weny. Tak czy inaczej materiał do przemyśleń się zbiera, więc w niedalekiej przyszłości dowiecie się jeszcze czegoś o tym świetnym czytniku i jego współpracy ze wspomnianą księgarnią!

Dziś postanowiłem napisać o pewnej nowości, którą wprowadził zespół ebookpoint.pl we współpracy z serwisem Dropbox. Od 1 lutego wszystkie książki, które kupujemy w tej księgarni można automatycznie przesyłać do naszego katalogu wirtualnego w usłudze Dropbox. W ten sposób całą naszą literaturę możemy trzymać w chmurze, a zakupiona publikacja będzie dostępna gdziekolwiek odpalimy stronę Dropboxa albo specjalną aplikację na telefonie, tablecie lub komputerze stacjonarnym…

Oczywiście można sobie załadować kupioną książkę na dysk, a potem wrzucić do odpowiedniego katalogu w Dropboxie. To jednak jest kilka zbędnych dodatkowych kliknięć, a każdy z natury jest leniwy i chce sobie ułatwiać życie. Podobno właśnie lenistwo jest motorem postępu!

Tak czy inaczej, jak to często bywa – mała rzecz, a cieszy :)