Większość serwisów internetowych, a w zasadzie ich właścicieli chce na swoich dziełach jakoś zarobić. Czasem chodzi o drobne, które pokryją koszty utrzymania hostingu oraz domeny, a czasem chodzi o duże lub ogromne pieniądze :)

Metod promocji i automatycznych systemów umieszczania bannerów reklamowych na stronach www jest wiele, jednak większość z nich ma jedną podstawową wadę. Nie są one dopasowane do treści na blogach, a co za tym idzie nie są dopasowane do preferencji czytelników…

Nawet u mnie na stronie czasem widzicie w panelu bocznym reklamy jakichś dziwnych rzeczy, a chyba ciekawszym byłoby złapanie jakiejś oferty związanej z podobnymi tematami, do tych o których piszę – np. testy, książki, muzyka lub wyprawy i turystyka.

Z drugiej strony w Polsce i na całym świecie od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się tzw. zakupy grupowe. Bardzo nie podoba mi się ten zwrot, bo po polsku nie oddaje on do końca całości zagadnienia ale przyjmiemy go jako stałą na potrzeby tego wpisu :) Oczywiście najpopularniejsze serwisy oferujące ZG to: Grupon.pl, Gruper.pl itp.

Z połączenia świata reklamy i świata ofert zakupów grupowych powstała tematyczna sieć reklamowa Sellsation!

Kilka dni temu zostałem zaproszony do zapoznania się z tą formą reklamowania i podzielenia się z Wami kilkoma uwagami. Wczoraj otrzymałem specjalny kod, dzięki któremu mogłem zarejestrować się w serwisie: http://sellsation.com

Cała zabawa polega na tym, że rozliczenia dokonywane są w modelu CPS (Cost Per Sale), co po naszemu oznacza, że wydawca (osoba umieszczająca w swoim serwisie reklamę) otrzymuje wynagrodzenie, wtedy gdy użytkownik kupi promowaną ofertę.

Jak to działa najlepiej oddaje poniższy film:

Serwis Sellsation jest usługa międzynarodową i obecnie dostępny jest w 4 językach – po polsku, angielsku, niemiecku i francusku. Prawdopodobnie będzie można skorzystać z tej wielojęzyczności w przypadku wielojęzycznych stron…

Co nas czeka po zarejestrowaniu się w serwisie?

Tworzenie widgetu reklamowego sprowadza się do:

1) Podania adresu naszego serwisu

2) Wybrania głównej kategorii dla naszego serwisu

3) Wybrania jednego z trzech wyglądów:

  • 320 x 250 Rectangle
  • 750 x 100 Billboard
  • Text bar – mi osobiście ta forma przypadła najbardziej do gustu

4) Wybrania max 5 kategorii dodatkowych (dla naszego widgetu) spośród 29 dostępnych

5) Dodania słów kluczowych opisujących nasz serwis

6) Podania nazwy widgetu

Po tej całej operacji otrzymujemy kod, który możemy wstawić w dowolnym miejscu naszego szablonu…

W przypadku kolejnych widgetów dla tej samej strony oczywiście opuszczamy kroki 1) i 2).

Nie wiadomo jeszcze do końca jaki procent będziemy dostawali od zakupionego produktu lub usługi ale wydaje się to rozsądniejsze od wyświetlania reklam np. kosmetyków przy wpisach turystycznych :) dla których jest CPC (Cost Per Click) na poziomie 0,09 zł :)

Ja prawdopodobnie będę testował tę nową formę reklamy, do czego również mogę Was zachęcić!

Wpis ma naturę promocyjną i w związku z tym mam do rozdania dla Was 15 kodów dostępu do serwisu sellsation.com. Aby otrzymać kod wystarczy wspomnieć o tym w komentarzy i podpisać się prawidłowym adresem e-mail – w ten właśnie sposób będę rozsyłał wspomniane kody!