21.883831

49.512742

Polami, polami, po miedzach, po miedzach. Po błocku skisłym, w mgłę i wiatr…” tak mniej więcej słowami Wojtka Belona można opisać ten 31 kilometrowy dzień.

Oczywiście na trasie było więcej błota niż mgły i wiatru, a do tego ostre podejście w słońcu na Tokarnię (778 m n.p.m.). Finał planowałem w Puławach Górnych albo Dolnych, ale niestety okazało się, że nie ma tam sklepu, tak samo jak w najbliższej wsi – Rudawka Rymanowska.

Beskid Niski - cmentarz
Beskid Niski – cmentarz

Na zejściu do Puław poznałem dwie miłe studentki z Łodzi (jedna z nich okazała się studentką mgra inż. Bartosza O.), których towarzystwo umiliło mi nudny marsz przez Puławy i Rudawkę Rymanowską aż do Wisłoczka.

Dziewczyny początkowo miały również zostać w Puławach, ale nawzajem namówiliśmy się na bazę namiotową SKPB Rzeszów w Wisłoczku.

Beskid Niski - szlaki
Beskid Niski – szlaki

Na bazie nocleg możliwy jest we własnych namiotach lub bazowych – ceny:

  • własny namiot 4 zł
  • namiot bazowy 6 zł (4,20 zł po mojej zniżce – 30% ponieważ jestem przewodnikiem PTTK :), ale jak bym był przewodnikiem studenckim to by było 100%)
  • herbata za darmo
  • prysznic darmowy w postaci 3 m, zimnego wodospadu.

Co ciekawe, na tej bazie zostanie w tym roku pobity rekord liczby przyjętych gości. Ja byłem 307, a Ryjek został zapisany w uwagach (ponieważ nie został zakwalifikowany jako człowiek).

Dzisiaj osiągnąłem 1/4 trasy – 124. kilometr przekroczyłem 2 km przed Wisłoczkiem.

Beskid Niski - panorama z Tokarni
Beskid Niski – panorama z Tokarni

Do końca zostało: 370 km

Poniżej mapa z przebytą trasą: