WordUP KrakówNa zegarze w panelu bocznym widać, ze zostało mi już bardzo mało czasu w Krakowie – do soboty już tylko 4 dni i kilkanaście godzin…

Postanowiłem spędzić ten czas jak najlepiej i mój ostatni tydzień wypełniają różne ciekawe inicjatywy, a jedną z nich jest pierwszy WordUP Kraków!

Jak pewnie wiecie, na całym świecie organizowane są WordCampy – oficjalne spotkania miłośników systemu WordPress. Pewnie też pamiętacie, że byłem inicjatorem i szefem organizacji pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku, w Łodzi. Od tego czasu odbyły się już kolejne trzy WordCampy w Polsce ale w między czasie powstała też inicjatywa pod nazwą WordUP.

Okazuje się, że aby zorganizować WordCamp trzeba spełnić szereg różnych warunków i wymagań. W związku z tym aby móc spotykać się mniej formalnie i na mniejszą skalę wymyślono własnie WordUPy.

Wiele razy myślałem o tym aby zorganizować imprezę w tym stylu w Krakowie, ale albo nie miałem czasu, albo już wiedziałem, że powoli będę już od WordPressa odchodził…

Kilka tygodni temu podczas spotkania z okazji 10-lecia WordPressa rozmawialiśmy z Marcinem Wolakiem właśnie o WordUpie i na koniec padła z Jego strony obietnica zorganizowania takiej imprezy. Ostatecznie Marcin wraz z ekipą Hello! Studio organizują pierwszy WordUp Kraków już w tym tygodniu!

Data: 19 lipca 2013 (piątek) o godzinie 18:00

Miejsce: Domówka Cafe, ul. Miodowa 28 A na Kazimierzu (strona FB Domówki).

Oto plan wystąpień (kolejność pochodzi z oficjalnej strony):

 • Marcin Wolak
  WP & AJAX – zróbmy to na czysto
 • Katarzyna Karus
  Klient też człowiek, czyli jak przystępnie rozbudować backend
 • Jakub Milczarek
  Cienie i blaski WordPress MultiSite
 • Maciej Kuchnik
  WordPress jako baza dla aplikacji internetowej – case study
 • Przemysław Mirota
  Tips and tricks – ujarzmianie WordPressa
 • Katarzyna Janoska
  Responsive Design, czyli WordPress na komórki

Serdecznie zapraszam na całą imprezę, a szczególnie na moje wystąpienie :)

Wstęp jest oczywiście bezpłatny!