WP MultiSite - Jakub MilczarekTak jak pisałem kilka dni temu – w ostatni piątek odbył się pierwszy krakowski WordUP organizowany przez Marcina Wolaka i ekipę Hello! Studio.

Całość ruszyła o godzinie 18:00, a pierwszy wykład rozpoczął się ok. 19:15. Część prezentacyjna została zakończona w okolicach 22:30, a ile trwały dyskusje (przy piwie) po – niestety już nie pamiętam…

Po pierwsze dziękuję oraz gratuluję ekipie organizacyjnej za bardzo ciekawą imprezę i co ważne – za duży przyczynek do konsolidacji środowiska WordPressowego w Krakowie!

Postanowiłem napisać kilka słów o poszczególnych prezentacjach, a więc zaczynam:

MultiSite na WordUP KRK - Jakub Milczarek

Jakub Milczarek
Cienie i blaski WordPress MultiSite

O swojej prezentacji nie będę się rozpisywał – wspomnę jedynie, że byłem zadowolony zarówno z tego, co przekazałem widowni, jak i z dyskusji, która wywiązała się po moim wystąpieniu.

Przemysław Mirota
Tips and tricks – ujarzmianie WordPressa

Temat bardzo dobry jako wstęp do zabawy z WordPressem i bardzo swobodnie zaprezentowany. Nie było to do końca T&T jakich się spodziewałem, ale myślę, że wiele osób na sali skorzystało. Oczywiście dyskusja po bardzo dobrze rozwinęła prezentację…

Krzysiek Powelski
Przepis na wtyczkę o nieskończonych możliwościach

O wtyczkach nigdy za wiele. Krzysiek przybliżył podstawy akcji i haków oraz co najważniejsze pokazał przykłady, dzięki którym można było krótko acz ciekawie podyskutować.

Maciej Kuchnik
WordPress jako baza dla aplikacji internetowej – case study

Dla mnie duże zaskoczenie, bo nie widziałem jeszcze takiego zastosowania WordPressa. Bardzo ciekawa sprawa – będę chciał się kiedyś pewnie jeszcze przyjrzeć pomysłom ekipy, w której działa Maciej!

Loża komentatorów WordUP KRKKatarzyna Janoska
Responsive Design, czyli WordPress na komórki

W zasadzie prezentacja Kasi mogłaby nosić równie dobrze tytuł – „Jak to zrobić w komórce?” :) Był to idealny wstęp do problematyki pogodzenia ze sobą WordPressa i urządzeń mobilnych.

Marcin Wolak
WP & AJAX – zróbmy to na czysto

Chyba najbardziej techniczna albo inaczej – zawierająca najwięcej kodu prezentacja :) Problematyka AJAX jest mi dość odległa, bo mnie bardziej interesuje efekt niż sam mechanizm, ale wysłuchałem z równym zaangażowaniem, co inne prezentacje…

Postanowiłem się oczywiście podzielić z Wami moją prezentacją o MultiSite – uzupełnioną o jeden dodatkowy ekran na temat migracji (problem poruszony w trakcie dyskusji):