Podobno na zachodzie dzieci w ramach zabawy w święto duchów, jakim jest Halloween chodzą po domach przebrane za różne kreatury i zbierają za to cukierki oraz inne słodycze.

Od jakiegoś czasu ta tradycja (wcale nie świecka) staje się również popularna w naszej ojczyźnie. Nie będę dzisiaj komentował kopiowania obcych tradycji na nasz grunt, jak to robi w tych dniach wielu hejterów, zwłaszcza że zdecydowaliśmy się razem z Hołkiem również się dziś przebrać. Ponieważ my lubimy być zawsze oryginalni, to postanowiliśmy przebrać się za socjalistów(!).

Nie mamy pod ręką zbyt wielu rekwizytów, więc stworzyliśmy jedynie specjalną otoczkę – każdy i tak zorientuje się o co chodzi :)

Jak przebrać się za socjalistę w Halloween?

Sprawa jest bardzo prosta – będziemy chodzić razem z innymi dziećmi ale nie będziemy zbierać cukierków!

Zamiast tego postanowiliśmy, że każdemu dziecku będziemy odbierać część zebranych cukierków, jednocześnie uśmiechać się i mówić psikus albo cukierek i podatek :)

Zebrane w ten oto sposób cukierki oczywiście przekażemy dzieciom, które siedzą w domu, bo nie chce im się chodzić i samemu ich zbierać, albo po prostu nie wiedzą gdzie można chodzić. W ten sposób będzie równo i sprawiedliwie, bo przecież każde dziecko ma ochotę na słodycze!

Naturalnie nie muszę dodawać, że my również za nasze wspaniałe działania zjemy klika cukierków i nazwiemy to kosztami operacyjnymi :P lub jak kto woli – wypłatą dla urzędnika halloweenowego…

W ten oto sposób mamy pomysł, jak szybko i oryginalnie przebrać się na 31 października.

A Wy jakie macie pomysły na dzisiejszy wieczór?