Kasa na 1 procent :)Od kilku dni próbuję zebrać moje PITy, aby jako dobry obywatel rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Okazuje się, że w zeszłym roku pracowałem dla 9 podmiotów i niektóre z nich postanowiły czekać z wysłaniem PIT-11 aż do ostatniego dnia albo jeszcze dłużej(?) – jest wśród nich nawet jedno ministerstwo :) Tak czy inaczej, dopóki nie pozbieram tych wszystkich papierków – mam czas aby zastanowić się, na co przeznaczyć mój 1% podatku z 2013 roku?

W związku z tym postanowiłem poprosić Was – Drodzy Czytelnicy o pomoc w podjęciu tej decyzji.

Poniżej znajdują się wszystkie podmioty posiadające status OPP (organizacje pożytku publicznego), których przedstawiciele dotychczas odezwali się do mnie abym wybrał właśnie ich:

1 procent

Wiem, że to nie jest pełna lista możliwości, więc jeśli Wy Drodzy Czytelnicy macie jeszcze jakieś pomysły lub propozycje – proszę wpiszcie je w komentarzach.

Wszelkie propozycje zbieram do 31 24 marca 2014 r. Potem przygotuję specjalny wpis, w którym umieszczę ankietę (trwającą tydzień) i poproszę Was o zagłosowanie na wybraną OPP. Ta organizacja, która zostanie przez Was wybrana zostanie wpisana do mojego PITu :)

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że nie chcę przekazywać 1% na fundacje zdrowotne, tzw. społeczno-wychowawcze ani artystyczne. Interesują mnie tylko Organizacje Pożytku Publicznego wspierające szeroko pojęty rozwój: naukowy, techniczny, poznawczy, turystyczny itp.

Ciekaw jestem ile uzbiera się tych propozycji – cztery lata temu w podobnym wpisie o 1% rozważałem sześć organizacji o statusie OPP i ostatecznie wybrałem siódmą – zasugerowaną w komentarzu :)