Właśnie wyszedłem z piwnicy albo ze strychu – sam nie wiem, gdzie podczas mijającej majówki więcej spędziłem czasu :) Przez te domowe porządki w ogóle odciąłem się na kilka dni od Internetu, a tu widzę wielkie rzeczy się wydarzyły. Mamy wreszcie długo wyczekiwany utwór, który ma być polskim hymnem Euro 2012. Myślę, że będzie on w sam raz na dzisiejszą muzyką na niedzielę!

Jak mi doniesiono, konkurencja była bardzo ostra ale ostatecznie wygrał zespół ludowy Jarzębina, który zaprezentował utwór o chwytliwym i łatwo wpadającym w ucho i pamieć tytule – Koko Euro Spoko!

Z tego co widzę, jest to typowa ludowa melodia świetnie zaadoptowana do warunków tego wielkiego sportowego wydarzenia. Utwór Koko Euro Spoko wykonywany jest przez grupę Pań w sile wieku (32-82 lat) pochodzących z małej wioski w województwie lubelskim. To właśnie dzięki nim najpierw Polska, a potem cały świat dowiedział się, jaka siła sportowo-muzycznych emocji drzemie również na polskiej prowincji, w tym w małej wsi Kocudza. Oczywiście wygrana konkursu na hymn nie jest pierwszą wygraną zespołu Jarzębina. Z tego co wygrzebałem w sieci wynika, że Panie śpiewają już ponad 23 lata i mają na koncie bardzo wiele zwycięstw w konkursach oraz w trakcie festiwali zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym, jak i wojewódzkim!

Rzeczywiście piosenka jest skoczna i motywująca, a także łatwo wpada w ucho i co ważne – świetnie nadaje się do wspólnych śpiewów kibiców różnych drużyn zasiadających na trybunach naszych nowych stadionów.

Dodatkowo mam wrażenie, że jej wymiar emocjonalny i żywa melodia pozwolą wielu ludziom przymknąć oko na ewentualne drobne niedociągnięcia w organizacji tej wielkiej imprezy. Co ja w ogóle piszę? Przecież nie ma mowy nawet o najdrobniejszych niedociągnięciach, bo wszystko zostało zapięte na przysłowiowy ostatni guzik już kilka miesięcy temu, aby nic nie zostawiać na ostatnią chwilę!

Ja jestem już do Euro gotowy! Ponieważ ostatnio w sklepie nie było zwykłych torebek, musiałem zakupić torebkę ze znakiem UEFA oraz Euro 2012 i ze specjalnym dodatkowym hologramem – całość za jedyne 4,99 zł. Dodam do tego jeszcze mój szalik, zgrzewkę browarów i zacznę szukać pilota, do telewizora, którego nie mam.

Trochę odszedłem od tematu, bo przecież miało być o hymnie Euro 2012! No właśnie – jak Wam się podoba? Piszcie nawet jeśli się Wam nie podoba – chętnie usłyszę różne opinie.

Koko, Koko Euro Spoko – oficjalny hymn Euro 2012

tekst – zespół Jarzębina
muzyka – Grzegorz Urban

1. Cieszą się Polacy,
cieszy Ukraina
Że tu dla nas wszystkich
Euro się zaczyna.

Ref: Koko, koko Euro spoko,
piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy,
naszym doping dajmy.

2. Nasi dzielni chłopcy
to biało-czerwoni
Wygrać im się uda,
ucieszy się Smuda.

3. Orzełki biegajcie
żwawo po murawie
Zdobywajcie gole
i będzie po sprawie.

4. Nie myśl sobie bracie,
że rady nie damy
Nie kłopocz się siostro
my Euro wygramy.