Najwyższy szczyt Rumunii - Moldoveanu	 2543 m n.p.m

Jak tak dalej pójdzie, to więcej będzie na moim blogu zaproszeń, niż innych treści! Tak czy inaczej, już w przyszłym tygodniu we wtorek opowiem kilka słów o zdobywaniu Korony Europy oczywiście chwaląc się moimi dotychczasowymi sukcesami w tej materii :)

Korona Europy to najwyższe szczyty państw, które należą do naszego kontynentu. Liczą się zarówno wysokie i sławne szczyty (Mont Blanc, Zugspitze), te trochę mniej znane ale oddalone od cywilizacji (Halti Háldi, Gjeravica) i te najmniej znane oraz trudne w odnalezieniu (Balaneşti, Ta’Dmejrek).

Najwyższy szczyt Kosowa - Gjeravica (Đeravica) 2656 m n.p.m.W zależności od podejścia na naszym kontynencie leży 46-48 państw i wszystkie one mają swoje własne najwyższe szczyty. Jedynie Macedonia i Albania muszą się dzielić wspólnym Korabem/Korabitem.

W trakcie prezentacji opowiem o moich przygodach podczas zdobywania już 30 szczytów należących do Korony Europy.

Jeśli ktoś widział moje wystąpienie na ostatniej Nocy Podróżnika, to pozwolę sobie dodać, że tym razem będzie po pierwsze dużo więcej zdjęć, a po drugie więcej szczytów, bo przecież od tamtej imprezy minęło już kilka miesięcy :)

Data: 29 października 2013 r. godz. 19:30

Miejsce: Pub Keja, ul. Kopernika 46, Łódź

Strona wydarzenia na FB: Perły w Koronie Europy (wersja rozszerzona)

Dodam jeszcze, że po zakończeniu prezentacji organiztaorzy rozlosują wśród publiczności bilety do Kina Charlie oraz przewodniki od Arttravel.

Serdecznie zapraszam!