Star Trek - First contact
Star Trek – First contact

Już tylko 50 lat dzieli nas od pierwszego kontaktu pomiędzy stworzeniami pochodzącymi spoza Ziemi a reprezentantami naszej planety!

To właśnie 5 kwietnia 2063 roku Zefram Cochrane poleci w kosmos swoim statkiem Phoenix, który przekroczy prędkość światła (ang. warp speed).

Chwilę po tym wiekopomnym wydarzeniu, na Ziemi wyląduje statek T’Plana Hath, którego Wolkańska załoga pokojowo pozdrowi mieszkańców Ziemi. Warto dodać, że jest to jeden ze statków monitorujących Ziemię już od jakiegoś czasu!

Zefram Cochrane & Wolkanie
Zefram Cochrane & Wolkanie

Oczywiście taki pierwszy kontakt mógłby nastąpić w dowolnym momencie, ale Wolkanie trzymając się swoich logicznych zasad czekają na moment pierwszego lotu z prędkością warp, który będzie dowodem na osiągnięcie przez nas odpowiedniego poziomu w rozwoju technicznym (i nie tylko). Wcześniejszy kontakt mógłby zaburzyć naturalną kolej rzeczy…

Trekowcy w mundurach
Trekowcy w mundurach

Wiem to wszystko oczywiście z sagi Star Trek, którą uwielbiam! Widziałem wszystkie odcinki oraz wszystkie filmy, a nawet 1,5 roku temu wybrałem się na TrekSferę (zlot miłośników ST). Mundur floty bardzo dobrze na mnie leży i mam też pewne podejrzenia, że w moich żyłach płynie trochę Wolkańskiej krwi, ale o tym napiszę może kiedy indziej ;)

Nadal jestem w Tyrolu, więc wpis na tym zakończę, życząc Wam serdecznie – Żyjcie długo i pomyślnie!

Live long and prosper!