wallstreetZbliża się wielkimi krokami XVI już konferencja WallStreet organizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tradycyjnie odbywa się na początku czerwca w hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem.

Miałem okazję uczestniczyć w niej rok temu, najpewniej wybiorę się również w tym roku. Jak było rok temu? Cóż, mam mieszane uczucia.

Sama organizacja konferencji nie stała na najwyższym poziomie – hostessy obsługujące uczestników często nie wiedziały, w jakiej sali znajduje się konkretna prezentacja albo gdzie ta sala się znajduje. Pierwszego dnia konferencji był to pewien problem. Z drugiej strony dla tak dużej konferencji wybór lokalizacji (mam na myśli i miejscowość i hotel) był świetny.

Częścią merytoryczną konferencji byłem jednak zawiedziony. Pomijam już ekstremalne wystąpienia, takie jak „Statystyka w analizie technicznej”, ale większość prezentacji w zasadzie nie oferowała jakiejś poważniejszej wiedzy. Z drugiej jednak strony miałem przyjemność wysłuchać prezentacji prof. Gwiazdowskiego na temat systemu emerytalnego i gospodarki jako takiej. Niby wszystko w tym temacie jasne, ale wiedza i argumenty podane były w sposób bardzo przystępny, a samo wystąpienie po prostu porywające :).

Pomimo wszelkich zastrzeżeń postanowiłem, jak już wspomniałem wyżej, wybrać się tam po raz kolejny. Mam nadzieję, że tym razem wystąpienia będą bardziej merytoryczne a mniej związane z wróżeniem z fusów.