Wreszcie udało mi się wyrobić! Mamy ostatni dzień listopada, więc przyszedł czas na podsumowanie ciekawostek na blogach znajomych…

W dzisiejszym zestawieniu będzie 15 pozycji:

Klub Ryjek

W listopadzie przyjęliśmy do Klubu kilka osób! Niektórzy zostali członkami kandydatami, a inni już pełnoprawnymi członkami naszej ekipy :) Jedyny wpis „nieczłonkowski” dotyczył przyznania kolejnego dyplomu KGP Wędrowiec kl. III – tym razem powędrował on do Grzegorza SQ6NDL.

Dominika Knych – Z życia pewnego symbionta…

Dax po październikowej przerwie w blogowaniu powróciła w listopadzie do pisania proponując nam garść zagadek Lewisa Carrolla. W zasadzie zachęcam do zerknięcia zarówno na pierwszą, jak i drugą część, zwłaszcza jeśli ktoś lubi tego typu zabawy słowno-umysłowe. Muszę przyznać, że kilka z przedstawionych pomysłów sprawia mi pewne problemy…

Jacek Belowski – Globalny śmietnik

W (na?) Globalnym Śmietniku od długiego czasu była cisza, jednak w tym miesiącu autor zdecydował się opisać problematykę wapnia w uczuleniach i infekcjach. Szczerze przyznam, że przeczytałem tekst i w większości zrozumiałem ale nie pokusiłbym się o wyrażenie swojej własnej opinii w tym temacie…

Krystyna – fotogaleria

Nie mogłem się zdecydować na jedno zdjęcie u Kasmil, więc wyjątkowo dziś będę polecał dwa. Jedno będzie raczej artystyczne, a drugie przyrodnicze. To pierwsze przedstawiające fale (?) zostało zatytułowane waving…, a drugie zostało wykonane w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi i przedstawia fantastyczną wręcz Orchideę – ha…

Magrat – Kobieta o niewyparzonym języku

Przeglądam wpisy Magrat z ostatniego miesiąca i będąc szczery – nie wiem co wybrać! W każdym było coś ciekawego, chociaż akurat nie zawsze się tym razem zgadzałem… Może zaproszę Was do zerknięcia na wpis, który trochę był wróżbą tego co się stało 11 listopada: Kolorowa Niepodległa – inicjatywa nowych faszystów?

Marcin Budny – New chemistry

Tym razem u Marcina wybrałem wpis na temat syntezy Kantarydyny – Kantarydyna, czyli pozory mylą! Nie dość, że związek ma interesujące właściwości i został wyizolowany z oryginalnego materiału (tzw. hiszpańskiej muchy), to jeszcze można napotkać na dość duże problemy w syntezie spowodowane obecnością dwóch grup -CH3

Marcin Szumański – subiektywnie i na luzie – wciskam kit, w który wierzę

Szuman ostatni wpis w tym miesiącu poświęcił sprawie, którą również chciałem się zająć. Obaj obserwujemy rosnącą bezczelność pracowników lub bardziej by pasowało osób zatrudnionych na Poczcie Polskiej! Co ciekawe zmienił się też na naszą niekorzyść regulamin pocztowy, o czym dowiedziałem się po ostatniej interwencji… W zasadzie każdy z nas może teraz napisać list zatytułowany Szanowna Poczto Polska i czkać na uwolnienie rynku!

Michał Grzesiczak SQ7JZI – Nowy rok, nowe możliwości

Michała strona na pewien czas w ogóle przestała działać za sprawą jednego miłego hackera. Niestety wszystko zostało utracone i Michał rusza znów totalnie od zera… Pierwszy wpis informujący nas właśnie o całym zdarzeniu to tekst zatytułowany No i wpadka.

Michał Oleszczyk – Ostatni fotel po prawej

Tym razem zachęcam do zerknięcia na Michała profesjonalną recenzję Niebezpieczna metoda (2011, Cronenberg) i potem do ewentualnego porównania z moją amatorską recenzją tego samego filmu – Niebezpieczna metoda / A Dangerous Method (2011). Michał o wiele bardziej docenił ten obraz, a dlaczego – przeczytacie w odpowiednich notkach…

Polski Związek Krótkofalowców – OT 50 Gliwice

Pierwsza nowość w zestawieniu! Oczywiście blog Oddziału PZK (do którego należę) śledzę od dłuższego czasu ale dopiero w ostatnim miesiącu (po włamaniu) pojawił się tam jakiś ruch. Jak się okazuje członkowie naszego OT 50 zajmują całkiem niezłe pozycje w SP DX Contest 2011.

Pisane z labu

Em wraca co jakiś czas do tematu uprawnień diagnosty, spraw egzaminów, KIDLu itp. Tym razem wzięła na warsztat sensowność i procedurę zdobywania specjalizacji – poczytacie o tym we wpisie: Autopolemika: po cholerę ci człeku specjalizacja?

Radosław Grzegorski SQ7UFO

Nasz specjalista od UFO i teorii spiskowych opublikował w tym miesiącu bardzo dużo wpisów. Większość z nich dotyczyła jednak średnio ciekawych szczytów należących do Korony Gór Świętokrzyskich. Mnie zaciekawiła jednak porada związana z produkcją nalewki z dzikiej róży :)

Rafał Marszałek – Nic prostszego

Rafał napisał również w tym miesiącu kilka interesujących wpisów. Postanowiłem zachęcić Was do zerknięcia na tekst – Molekuła Miesiąca – piekielny afrodyzjak. Rafał omawia ten sam związek, o którym później napisał wspomniany już przeze mnie Marcin Budny… W samym wpisie jest trochę o chemii, trochę o historii no i oczywiście o samym zastosowaniu :)

Sebastian Fijak – Przewodnik UIMLA

U Sebastiana w tym miesiącu dość spokojnie… Pojawił się jedynie wpis dotyczący testów kompasów Bruntona. Sam test to pikuś…
Musicie zerknąć koniecznie na zdjęcia – bajka :P

Sławomir Śmiarowski – Zlew polski

Kolega Hołek wreszcie wrócił do formy! Powstało dużo dobrych tekstów i przez to mam problem z wyborem. Chyba zachęcę Was do tekstu zatytułowanego Ile można wydać?, bo dotyczy on spraw podstawowych, czyli podejścia do finansów…