Dziś kolejny zaległy wpis, czyli zestawienie „znajomi piszą”, w którym znajdziecie 15 pozycji. Do listy doszły dwa nowe blogi, a kilku znajomych postanowiło w wakacje zrobić sobie przerwę :)

Klub Ryjek

Pomimo tego, że link był od zawsze w panelu bocznym – jakoś zapominałem wspomnieć co w naszym super Klubie. W tym miesiącu wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy, a wśród wpisów postanowiłem zachęcić do zerknięcia na pierwszą wzmiankę o Ryjku w Andorze. Może jak się odkopię z innymi rzeczami i napiszę również na mojej stronie trochę więcej o tej akcji…

Dawid Frąckowiak – Laboratorium Davidoffskiego

Dziś pierwszy raz wspomnę o wpisie u Dawida – znajomego chemika zajmującego się chemią metaloorganiczną, chemią koordynacyjną etc. Na blogu Dawida możecie poczytać wiele interesujących wpisów o tematyce chemicznej. Mam jednak wrażenie, że duża część wpisów może być trudna w odbiorze dla osób niezwiązanych z tą częścią nauki. Na pierwszy ogień polecam zerknąć na wpis mgr Davidoffski oraz bor i jego tlenowe pochodne, cz. 1 – zapowiada się ciekawa seria o tym mało popularnym (poza kręgami chemicznymi) pierwiastku.

Dominika Knych – Z życia pewnego symbionta…

Kolejny nowy blog na liście polecanych! Dominika podpisująca się zazwyczaj jako Dax postanowiła w ubiegłym miesiącu ruszyć z własny blogiem. Jak zobaczycie na razie nie ma żadnego tematu przewodniego – notki dotyczą bardzo różnych tematów i zapewne tak też zostanie. Na pierwszy ogień polecam zerknąć do wpisu zatytułowanego „Glina” Pasikowskiego (2003 – 2008). Przeczytacie tam kilka słów o jedynej produkcji Władysława Pasikowskiego, której nie widziałem a zbieram się do obejrzenia już od dłuższego czasu…

Justyna Pietrasik

U Justyny polecam zerknąć na wpis o zdobywaniu Mięguszowieckiego Szczytu Czarnego 2410 m n.p.m – 06.08.2011. Poza opisem wyprawy warto zerknąć na serię zdjęć, na których ku mojemu zaskoczeniu jest mało ludzi – rzecz w Tatrach niespotykana.

Kamil Maciejwski

Kamil w sierpniu trochę się rozpisał – wyraźnie Jego blog wraca do życia. Tym razem nie będę polecał wpisów tekstowych lecz zachęcam do zerknięcia na bardzo przyjemne zdjęcie – półpanoramę (180°) z Toskanii umieszczone we wpisie Toskania c.d.

Krystyna – fotogaleria

W tym miesiącu nie miałem problemu z wyborem zdjęcia :) Krystyna umieściła jak zawsze dużo robaków, motylków i innych takich – fuj… Mnie urzekło jednak zdjęcie zatytułowane hello Earth! Nie będę przecież opisywał, co jest na zdjęciu – sami zerknijcie :)

Magrat – Kobieta o niewyparzonym języku

U Magrat polecam szczególnie wpis dotyczący interpretacji oraz opisu rozruchów londyńskich w mediach. Sam tytuł już wiele Wam powie ale myślę, że warto przeczytać całość notki Lewackie diagnozy, która w zasadzie jest kontynuacją wpisu Londyn płonie, czyli wdzięczność imigrantów.

Marcin Budny – New chemistry

Pod koniec sierpnia Marcin napisał o zmianach na chemicalforum.eu. Myślę, że zmiany są na lepsze i dzięki nim jeszcze więcej osób będzie zainteresowane wymianą poglądów w tym miejscu. Sam muszę w wolnej chwili przejrzeć co też dzieje się tam ciekawego. Więcej o zmianach we wpisie: Forum w nowej odsłonie.

Marcin Szumański – subiektywnie i na luzie – wciskam kit, w który wierzę

U Marcina w tym miesiącu bardzo cicho! Powstała tylko jedna notka ale za to poruszająca ciekawy problem. W zasadzie nie sam problem jest jej tematem lecz oryginalna próba interpretacji zachowań pewnej grupy młodych osób… Zachęcam do zerknięcia na wpis „J***ć Policję” to… okrzyk godowy! Nie wierzysz?.

Michał Grzesiczak SQ7JZI – Nowy rok, nowe możliwości

Michał postanowił napisać kilka słów więcej o Geocachingu, czyli zabawie w którą razem z Izą próbują mnie wciągnąć i chyba już wciągnęli. O co chodzi i z czym to się je poczytajcie we wpisie Współcześni poszukiwacze przygód.

Michał Oleszczyk – Ostatni fotel po prawej

W tym miesiącu wyjątkowo nie będę polecał u Michała recenzji filmowej lecz recenzję książkową. Oczywiście książka będzie związana z filmem ale w połączeniu z polityką. Chodzi o pozycję „Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-1945”, wokół której ze względu na kontrowersyjną treść i jeszcze bardziej kontrowersyjny wstęp Stanisława Michalkiewicza rozwija się ciekawa dyskusja w mediach. Więcej we wpisie: Skandal wokół książki M.B.B. Biskupskiego. Sam niedługo nabędę drogą kupna tę książkę, wiec postaram się również napisać kilka słów od siebie.

Pisane z labu

W zeszłym miesiącu pisałem o tym, że Em rozpętała małą burzę w związku z bankowaniem DNA – tym razem pozwolę sobie polecić wpis bardziej na luzie! Zerknijcie koniecznie na notkę KITEL EPIC, a w zasadzie na filmik. Rzecz może nie być zrozumiała dla wszystkich ale osoby noszące białe fartuchy zrozumieją bez problemu urok tego materiału :)

Radosław Grzegorski SQ7UFO

Radek w tym miesiącu postanowił pochwalić się zabawą, którą zaraził nas Michał, czyli Geocachingiem. Oczywiście nasza ekipa nie stoi w miejscu, więc poza skrzynkami wybraliśmy się na poszukiwanie przecięcia oraz POLREFów – więcej o tym we wpisie Niedziela z GPS-em.

Rafał Marszałek – Nic prostszego

Rafał nie próżnuje i stworzył w tym miesiącu znów dużo interesującego materiału do czytania i przemyśleń (jak u Stirlitza). Spośród tych notek wybrałem dla Was wpis zatytułowany enigmatycznie Kwestia rozmiaru. Nie będzie on o tym, co wielu z Was jako pierwsze przyszło do głowy. Sprawa jest o wiele poważniejsza i dotyczy relacji liczby genów do liczby białek w organizmie…

Sebastian Fijak – Przewodnik UIMLA

Sebastian cały miesiąc spędził w pracy, więc nie ma się co dziwić, że umieścił tylko jeden wpis. Możemy w nim poczytać w skrócie o nowościach w najnowszym wydaniu miesięcznika N.P.M. – magazyn turystyki górskiej 9/2011.