W ubiegłą sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu piwnym zorganizowanym przez dwóch panów: Włodka Markowicza i Karola Paciorka.

Kim są Ci mili gentlemani?

Jeśli jeszcze o Nich nie słyszeliście, to pozwolę sobie napisać kilka słów w temacie…

Włodek i Karol mieszkają oraz pracują w Krakowie i prowadzą dość nowy ale jednocześnie jeden z najpopularniejszych videoblogów w polskim Internecie.

Nie jest to w żaden sposób videoblog tematyczny, jak np. Odwyk Martina Lechowicza (rozmowy o Biblii w bardzo niecodzienny sposób) albo Matura to bzdura (próba pokazania jak mało zostaje ludziom w głowach po szkole średniej), czy Niekryty Krytyk (inteligentne, ironiczne i bardzo niestandardowe komentarze do filmów i kreskówek).

Videoblog Lekko Stronniczy, bo taką nazwę obrali Włodek i Karol od samego początku, jest po prostu o wszystkim i o niczym :)

Panowie siadają przed kamerą i zaczynają gadać – o tym co ciekawego przeczytali lub usłyszeli, o Dodzie, o życiu, o kobietach, czasem odrobinę o polityce (bardzo odrobinę), o muzyce, o ludziach, o studiach itd. itp.

Poruszane tematy czasem są bardziej górnolotne, czasem mniej – w sumie nie to jest istotne! Najważniejsze jest to, że miło się Ich słucha np. do śniadania albo do kolacji – jak kto woli. Programy pojawiają się od poniedziałku do piątku mniej więcej o 18:00 i trwają nie dłużej niż 7 min.

Można się z Nimi zgadzać lub nie zgadzać lecz znów nie o to chodzi! Cała zabawa polega na tym, że jesteśmy ciekawi, co wezmą na tapetę w kolejnym odcinku lub jak ugryzą nowy temat!

Pomimo tego, że każdy odcinek Lekko Stronniczego jest o czymś innym, to jak przystało na program cykliczny są pewne stałe elementy…

Istniejącym od początku elementem jest „Pani Kasia” :) Jest to moment wyczekiwany przez większość męskiej publiczności i pewnie również część kobiecej, w którym to prezentowana jest piękna niewiasta nazywana zawsze uroczym imieniem Kasia.

Pojawia się też prawie zawsze „Pan Andrzej” z jakimś komentarzem słownym. Napiszę tylko, że Pan Andrzej nie jest urodziwy i raczej nie wzbudza podobnych emocji jak powyżej. Dla mnie osobiście niektóre komentarze przypisane do Pana Andrzeja są „takie sobie” ale to kwestia gustu.

Od pewnego czasu pojawia się również cykl, który można zatytułować „Głupie prawo z USA„. W każdym odcinku Panowie dyskutują najgłupsze zapisy prawne z poszczególnych stanów USA. Mój ulubiony przepis, którego jeszcze nie było ale na bank się pojawi, to zakaz strzelania z broni podczas finału aktu płciowego :) – to było chyba w Wisconsin.

Byłbym zapomniał – jest jeszcze „Grupa na Facebooku na dziś„! Ta część bardzo mi przypadła go gustu, chyba ze względu na moje dość specyficzne podejście do Facebooka jako całości, a o tym wspominałem już wielokrotnie…

Zacząłem od imprezy, więc wpis również na niej zakończę. Spotkanie odbyło się w świetnej knajpie – House of Beer – Kraków ul. Św. Tomasza 35, Kraków. Bardzo polecam, ze względu na klimat, muzykę (cały czas leciały świetne klasyki – ale nie takie 10 na krzyż jak w radio) i chyba największy w Krakowie wybór piw!

Na samym spotkaniu stawiło się chyba ponad 60 osób płci obojga – stawiałem, że będzie więcej kobiet ale chyba było fifty-fifty! Co ciekawe mieliśmy małe reunion, bo przybył również Von Zay znany niektórym jako Maciej Makuła z Do Pociesznej Wody :P

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do zerknięcia na galerię zdjęć z LekkoStronniczego Piwa #1. Właśnie z tego katalogu pochodzi zdjęcie, które umieściłem obok (od lewej Włodek Markowicz, Gosia, ja, Maciej – Von Zay).

Wszystkie odcinki Lekko Stronniczego dostępne są pod adresem: http://lekkostronniczy.tv

Poniżej prezentuję przykładowy odcinek – sokole oko będzie nawet w stanie wypatrzeć moją niepozorną postać: