Postanowiłem wprowadzić nowy dział na mojej stronie/blogu! W każdy ostatni dzień miesiąca będę przygotowywał krótkie zestawienia najciekawszych wpisów, które pojawiły się na zaprzyjaźnionych serwisach (blogach tworzonych przez bliższych lub dalszych znajomych oraz blogach i stronach osób, które do mnie linkują).

Według mojej wiedzy serwisów takich jest w tym momencie 17 ale nie wszyscy coś opublikowali w tym miesiącu, więc moje pierwsze zestawienie będzie obejmowało 12 propozycji:

Kamil Maciejewski – Catapultam habeo

Kamil w tym miesiącu opublikował tylko jeden wpis, więc nie miałem niestety z czego wybierać. Ten jedyny wpis otrzymał tytuł Goodbye Heise i dotyczy zakończenia działalności Heise Online – jednego z portali internetowych o tematyce IT.

Krystyna – fotogaleria

Krystyna nie pisze bloga lecz publikuje zdjęcia, więc jako najciekawsze w tym miesiącu wybrałem zdjęcie zatytułowane: plants and mirrors… przedstawiające bardzo specyficzne podejście do zagospodarowania przestrzeni za pomocą luster i roślinności, jak sama nazwa wskazuje :).

Marcin Budny – New chemistry

Marcin, który prowadzi najbardziej chemiczny z blogów na mojej liście uraczył nas w tym miesiącu wieloma ciekawymi wpisami, oczywiście głównie dotyczącymi syntez. Specjalnie dla Was drodzy czytelnicy wybrałem notkę zatytułowaną: Okręty, butelki i laktony, której głównym aktorem jest ciekawy lakton, związany z tzw. wódą na szczurach, czyli whisky…

Marcin Szumański – subiektywnie i na luzie – wciskam kit, w który wierzę

U Szumana w tym miesiącu istny wysyp notek. Mój wybór padł na: 7 powodów, dla których warto pisać bloga. Jest to jeden z wpisów, związanych z okrągłą 5 rocznicą istnienia bloga szuman.eu. Przy okazji sto lat dla Twojego bloga!

Marcin Łuniewski – O polityce lekkim piórem pisanie

Trzeci Marcin na mojej liście też bardzo odżył w tym miesiącu i spośród Jego wpisów wybrałem: Dlaczego nie? Platforma Obywatelska. Z tego co zrozumiałem jest to pierwszy wpis, otwierający cykl, w którym Marcin będzie komentował po kolei programy i realne postępowanie wszystkich naszych kochanych partii. Mam nadzieję, że na tapetę weźmie również partie będące poza Parlamentem…

Michał Grzesiczak SQ7JZI – Nowy rok, nowe możliwości

Michał jest chyba najmłodszą osobą stażem w tym zestawieniu ale trzeba Mu przyznać, że pisze coraz więcej i niedługo jeśli chodzi o liczbę notek przegoni osoby piszące w sieci od kilku lat… Do dzisiejszego zestawienia wybrałem u SQ7JZI wpis pt. Kasy fiskalne, w którym możemy poczytać o bezsensowności naszej fiskalnej biurokracji i ogromnym marnotrawstwie!

Michał Oleszczyk – Ostatni fotel po prawej

U Michała oczywiście pojawiło się w ostatnim miesiącu kilka interesujących recenzji filmowych, a ja wybrałem dla Was: Wsieciowstąpienie: Sala samobójców (2010, Komasa). Film ten dostał dość niskie noty u Michała i między innymi dlatego cały czas zastanawiam się, czy wybrać się na niego do kina, czy poczekać trochę i obejrzeć go w domowych pieleszach. Co ciekawe na temat Sali samobójców wywiązała się też interesująca dyskusja u Szumana we wpisie „Sala samobójców” – polski film o emo

Pisane z labu

Na moim ulubionym blogu genetyczno-diagnostyczno-laboratoryjnym w tym miesiącu możemy poczytać o różnych sprawach, ale ja polecam wpis zatytułowany: „3 opowieści”. Opowiada on o trzech różnych podejściach przeciętnego człowieka do lekarzy, leczenia i wszystkiego co z tym związane…

Radosław Grzegorski SQ7UFO

Radek jakoś w tym miesiącu bardzo zaniedbał swoje internetowe podwórko i jedynym wpisem, który pojawił się u Niego, był wpis zatytułowany Wyposażenie. Zawieraj on pełny opis techniczny teleskopu, którym opiekujemy się na Polanie Kudłacze jako Klub Ryjek.

Rafał Marszałek – Nic prostszego

Na najbardziej naukowym blogu na mojej „krótkiej liście” zagościło w tym miesiącu kilka interesujących notek i dlatego też miałem problem, którą wybrać… Ja piszę u siebie (jeśli w ogóle o nauce) bardziej popularnonaukowo, więc pozwolę sobie polecić Wam również wpis popularnonaukowy będący wstępem do nanotechnologii: Krótka lekcja nanotechnologii

Sebastian Fijak – Przewodnik UIMLA

Sebastian przypomniał o przypadającej w tym roku (8 kwietnia) 70 rocznicy śmierci, w mojej ocenie jednego z najciekawszych ludzi 20-lecia międzywojennego – gen. Mariusza Zaruskiego. Po więcej informacji zerknijcie do wpisu 70. rocznica śmierci Zaruskiego – zaproszenie na obchody.

Sławomir Śmiarowski – Zlew polski

Kolega Hołek w tym miesiącu niestety rozpisywał się za bardzo ale jest usprawiedliwiony – miał dużo pracy… Tak więc musiałem wybrać jeden wpis spośród całych dwóch i oczywiście wybór padł na Robert Kiosaki „Bogaty ojciec, Biedny ojciec” – komentarz do recenzji, w którym to Hołek ustosunkował się do mojej wcześniejszej recenzji Bogaty ojciec, Biedny ojciec – Robert T. Kiyosaki. Wyszło na to, że zgadzamy się w ogólności, ale przechodząc do szczegółów pojawiają się pewne różnice – sprawdźcie sami :)

Na zakończenie chciałem zapytać – czy podoba się Wam taki comiesięczny przegląd znajomych blogów?