Jak się rzekło tydzień temu dziś robimy ponad 13 h maraton Star Wars. W związku z tym postanowiłem również umieścić dziś w ramach cyklu muzyka na niedzielę jeszcze jeden utwór nawiązujący do naszej ulubionej kosmicznej sagi.

Będzie to kower piosenki Amercian Pie Dona McLeana w wykonaniu Pana nazywającego się Weird Al Yankovic z 1999 roku. Utwór nosi tytuł The Saga Begins i w zasadzie jest skrótem scenariusza pierwszego epizodu Star Wars, czyli The Phantom Menace (Mroczne widmo).

Co ciekawe właśnie dziś doczytałem, że Yankovic napisał prawie całą piosenkę w oparciu o przecieki oraz spojlery internetowe i po premierze zrobił jedynie drobne poprawki…

Ja osobiście uważam ten utwór oraz teledysk za najlepsze w karierze Yankovica. Ewentualnie ex aequo mógłby być Amish Paridise

Jeszcze mały konkurs – w imieniu kogo jest śpiewana ta piosenka, czyli inaczej kto jest podmiotem lirycznym? (zapewne dla Wielu z Was będzie to banalne pytanie, ale spotkałem się z już z wieloma osobami, które nie wiedziały lub nie były pewne, więc postanowiłem zrobić ankietę)

Kto jest podmiotem lirycznym piosenki The Saga Begins?

View Results

Loading ... Loading ...