Ponieważ w mojej ankiecie z tamtego miesiąca wypowiedziało się już 50 osób postanowiłem ją zamknąć i krótko podsumować. Oczywiście liczyłem na większy odzew ale prawie miesiąc oczekiwania wystarczy.

Po pierwsze – dziękuję wszystkim za głosy! Z tego co widzę, zagłosowali zarówno stali bywalcy, jak również nowi goście…

Co do samej ankiety, to muszę przyznać, że jestem zaskoczony wynikami. Okazało się, że odwiedzając moją stroną liczycie głównie (22 głosy) na wpisy o tematyce popularnonaukowej, a przecież jak dotychczas takowe pojawiły się nie więcej niż 10 razy (na całkowitą liczbę wpisów – 276). Tak czy inaczej, skoro interesuje Was ta tematyka, to postaram się więcej o tym pisać. Czy coś z tego wyjdzie – zobaczymy…

Na drugimi miejscu (21 głosów) pojawiła się tematyka turystyczna i tutaj nie ma zaskoczenia. Lubię pisać o ciekawych i niejednokrotnie oryginalnych miejscach i wiem, że spotyka się to z zainteresowaniem wielu osób.

Trzecia pozycja (19 głosów) to polityka i to jest chyba dla mnie największe zdziwienie! Przecież politykę macie w TV, w gazetach lub czasopismach, w radio(u), wszędzie w sieci i jeszcze chcecie o tym czytać u mnie?

Chociaż z drugiej strony, kilka osób powiedziało mi w rozmowach osobistych i w komentarzach, że moje poglądy nie są typowo mainstreamowe i dlatego chcą o tym czytać i dyskutować… Co ciekawe – nie pisałem o tym wcześniej, ale zostałem zauważony przez jednego z blogerów z Salon24 – prowadzącego blog Wolę kaczki niż komary we wpisie Warto szukać. Ja powiem – warto zerknąć :)

Czwarta pozycja (17 głosów) to recenzje filmów. Miejsce zasłużone, to znaczy takiego się spodziewałem… Oczywiście ta kategoria została ostatnio trochę zaniedbana (podobnie jak inne) ale mam już w szkicach prawie skończone recenzje do filmów The Social Network, Dorian Gray i Uczeń czarnoksiężnika. Tak więc, poczekajcie chwilę, a będzie Wam wynagrodzone po stokroć!

Z piątą lokatą (12 głosów) mamy „wszystko po trochu” – co oznacza, że jednak multi-tematyczność mojej strony Wam pasuje. Chyba to dobrze, bo nie zamierzam jakoś specjalnie się profilować. Może niektóre tematy będą rzadziej występowały ale jednak storna będzie nadal o wszystkim po trochu…

Kolejne pozycje dostały już tylko po kilka głosów. Czyżby recenzje książek (7 głosów) Was nie interesowały, czy raczej ta pozycja dostała mało głosów ze względu na małą liczbę wpisów o tej tematyce?

Co do WordPressa (6 głosów) to chyba akurat tę tematykę zarzucę u mnie na stronie i raczej będę więcej udzielał się na forum grupy Miłośników WordPressa na GoldenLine.

Ciekawi mnie czemu tak nisko wylądowały komentarze muzyczne (5 głosów), czyli mój cykl muzyka na niedzielę? Myślałem, że ten cykl spotyka się z większym zainteresowaniem…

Co do krótkofalarstwa (2 głosy) to wpisów na ten temat nie ma u mnie dużo i raczej więcej niż 1 na miesiąc nie będzie…

Jeszcze raz dziękuję za wypełnienie ankiety!