Dziś miał być wpis z kategorii muzyka na niedzielę, ale postanowiłem umieścić coś zupełnie innego…

Po tytule można by się spodziewać, że wpis będzie dotyczył stosunków między kobietami a mężczyznami, spraw miłości, uwodzenia, randek albo innych takich. Musze Was Drodzy Czytelnicy niestety zmartwić! Nic takiego na mojej stronie jak dotychczas nie było i raczej nie będzie… Jeśli ktoś lubi poczytać i podyskutować na te tematy to mogę polecić blog Piotra Szymczaka. Piotr dość często porusza te tematy i jak można się domyśleć są one przyczynkiem do długich i płomiennych dyskusji – zerknijcie sami…

OK. Celem dzisiejszego wpisu nie miało być w gruncie rzeczy reklamowanie blogu Piotra lecz zaprezentowanie Wam dwóch skeczy kabaretowych, które w bardzo ładny sposób przedstawiają różnice między kobietami i mężczyznami :)

(Dla wszystkich feministek, facetów metro itd. – pagnę poinformować, że skecze dotyczą obserwacji typowych i statystycznych przedstawicieli naszego gatunku! Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie wszystko musi dotyczyć każdego (każdej) z nas w 100% ale wiadomo jak jest… :)

Pierwszy skecz przedstawia teorię na temat różnic w budowie mózgów kobiet i mężczyzn. Ja mogę już na wstępie powiedzieć, że cały czas zastanawiam się ile mam pudełek w głowie w tym momencie i dlaczego tak rzadko mam okazję otwierać to najważniejsze :) O co chodzi? Zobaczcie poniżej:

Następny skecz w wykonaniu, jak zawsze świetnego Macieja Stuhra, w zasadzie pokazuje przełożenie wcześniej zaprezentowanej teorii na praktykę. Jako „przedmiot badawczy” Maciej Stuhr wybrał problem, a w zasadzie sposób w jaki przez telefon rozmawiają przedstawicielki płci piękniejszej i jak to robią faceci. Dodatkowym smaczkiem, zwłaszcza dla mnie jako Lodzermenscha, jest fragment „jak państwo słyszą akcja dzieje się w Krakowie”, ale co ja będę pisał – zobaczcie i posłuchajcie sami :)