logo-ryjek

Dziś zostały ukończone prace nad nowym serwisem internetowym Akademickiego Klubu Radiowo-Turystycznego „Ryjek” Sp9KGP, którego znów mam przyjemność być Prezesem :)

Poprzednia strona była oparta na czystym HTML/CSS i niestety w pewnym sensie umarła w okolicach listopada 2008. Od tego czasu zbieraliśmy się (my=Klub) aby stworzyć nową stronę z jakimś silnikiem CMSowym. Przez półtora miesiąca istniała strona na silniku Joomla! ale jakoś nie przypadła do gustu beta-testerom i samym twórcom :)

Dlatego też w ostatnich dniach zebraliśmy się w sobie i razem z Małgorzatą Zaitz(ówną) stworzyliśmy nowy serwis całkowicie od nowa w oparciu o system WordPress, którego stałem się ostatnio wielbicielem.
Jądrem strony jest najnowszy WordPress z zestawem rożnych plugin’ów, pośród których chyba najciekawsze to: plugin pozwalający na stworzenie zmieniarki zdjęć na stronie głównej i plugin do wyświetlania naszego kalendarza klubowego (mechanizm Kalendarza Google).

Jeszcze tylko dodam, że wybór szablonu, rysowanie grafik, obrazków i dyplomów, a także część edycji CSS to robota Gosi. Ja zajmowałem się system, konfiguracją kilkunastu i modyfikacją kilku pluginów, większością grzebania w plikach szablonu, samą treścią, mapami itd.

Tyle informacji, a teraz link: http://www.sp9kgp.org/

Zapraszam do zwiedzania!

Zrzut strony sp9kgp.org