Nawiązując do tytułowego pytania: „Co ma wspólnego Radiowa Kaczka i obraz Nicolasa Poussina – Et in Arcadia Ego?” można powiedzieć, że teoretycznie nic, a jednak…

Na wstępie przedstawię wszystkich bohaterów mojego dzisiejszego wpisu: Radiowa Kaczka, Tabliczka, Wizytownik, Czerwone wino, The Famous Grouse, Dżony Łolker, Chorwacka Rakija, Koszulki termoaktywne, Bukiet kwiatów i Obraz Nicolasa Poussina – Et in Arcadia Ego.

Co łączy tych wszystkich bohaterów? Łączy je to, że taki oto zestaw prezentów miałem przyjemność dostać z okazji obrony pracy doktorskiej i uzyskania stopnia naukowego doktora nauk chemicznych. To oficjalne przyznanie miało miejsce właśnie dzisiaj na Radzie Wydziału Chemii UJ ok. godziny 11:00, dlatego też postanowiłem popełnić ten wpis.

Tak więc od dziś mogę się wreszcie oficjalnie podpisywać dr Jakub M. Milczarek.

A teraz przejdę do przedstawiania poszczególnych bohaterów:

  • Radiowa KaczkaRadiowa Kaczka

Kaczka jest niesamowita! A dlaczego radiowa? Ano dlatego, że ta piękna kaczka ma wbudowane radio UKF (FM) i KF (AM) co pozwala na umilanie sobie kąpieli muzyką! Najlepiej odbiera oczywiście Radio Maryja ale odbiór innych stacji też jest całkiem niezły. Kaczka w wannie już przetestowana, pływa jak żywa – polecam!

  • TabliczkaTabliczka

Zawsze chciałem mieć taką tabliczkę, jak na hamerykańskich filmach. To wygląda tak poważnie i jak ktoś wchodzi o pokoju od razu wie z kim rozmawia :) Oczywiście póki co mogę sobie ją ustawić przed lub za monitorem albo nawet obok… Ale jakbym miał kiedyś biuro albo swój pokój w jakiejś firmie to jest jak znalazł!

  • WizytownikWizytownik

Do czego służy ten przedmiot nie muszę się rozpisywać. Powiem tylko, że od kiedy tylko mogłem to posiadałem swoją wizytówkę. W sumie już ponad 10 wzorów. To bardzo dobry zwyczaj, który zanika niestety wśród ludzi poza sferami biznesowymi, a jak bardzo ułatwia życie to każdy wie… Nowe wizytówki właśnie są zamawiane, więc jak tylko przyjdą wizytownik zostanie wypełniony treścią :)

  • Czerwone wino

Niestety nie będzie zdjęcia, bo wino było i już sobie poszło :) Prawdopodobnie było to chilijskie Cabernet Sauvignon (czyli krzyżówka szczepów sauvignon blanc i cabernet franc). Tak czy inaczej było dobre!

  • thefamousgrouseThe Famous Grouse

Czyli inaczej flaszka z pardwą szkocką na naklejce. Szlachetna szkocka whisky, o której więcej można poczytać na stronie producenta.

  • Johnnie-Walker-RedLabelDżony Łolker

Ja specjalistą od whiskey niestety nie jestem… Wiem tylko co to malt i co to blended oraz to, że Johnnie Walker jest trunkiem szkockim, a nie jak wiele osób myśli amerykańskim… Ale jakby co, mamy w Klubie miłośników i specjalistów – prawda Krzysiu?

  • Chorwacka Rakija

Tutaj nie mam zdjęcia ale mogę powiedzieć, że kolor podobny do Łolkera, a zapach zbliżony do spirytusu technicznego :) Ja niestety mocnych alkoholi nie piję ale Ci co próbowali mówią, że niezłe!

  • Koszulki termoaktywne

Koszulki termoaktywne są bardzo przydatne w górach i jeśli ktoś ich jeszcze nie stosuje to z całego serca polecam. Więcej o koszulkach i technologiach ich wytwarzania można przeczytać w artykule Sebastiana Fijaka zamieszczonym w nr 07/2009 NPM

  • Bukiet kwiatów

Tu też daruję sobie obrazek, bo każdy wie jak wyglądają kwiaty (chyba ?). Dodam, że ja osobiście za kwiatami nie przepadam, ale Gosia się ucieszyła :)

i wreszcie

  • Et in Arcadia Ego - Nicolas PoussinObraz Nicolasa Poussina – Et in Arcadia Ego

Tym obrazem jestem zafascynowany od bardzo, bardzo dawna! Niby jest „taki zwykły” ale dla mnie ma coś niesamowitego w sobie… Kiedyś może popełnię na jego temat pewnie cały wpis. A przyszła mi teraz inna myśl – na doktorat dostałem reprodukcję obrazu, zapewne na habilitację dostałbym jego kopię, a na profesurę oryginał! Jest o co walczyć…

I tyle na dziś. Jak widzicie zestaw jest ciekawy i cały czas myślę jak by tu zebrać i „użyć” wszystkie te przedmioty jednocześnie :)

Na zakończenie chciałem bardzo serdecznie wszystkim podziękować – za prezenty, za miłe słowa i generalnie za wszystko!