Znalazłem dziś w sieci, przy okazji poszukiwania informacji o konferencjach, stronę poświęconą Zimowym Szkołom Nowoczesnej Chemii Organicznej organizowanym w Szczyrku przez Instytut Chemii Organicznej PAN.

Tak się jakoś złożyło, że miałem przyjemność uczestniczyć w XII Zimowej Szkole będąc studentem, w roku 2003.

Wszystkim potencjalnym uczestnikom tego spotkania serdecznie je polecam. Dużo można się nauczyć, poznać ciekawych ludzi i nawet zmienić swoje nastawienie do nauki i kreowania swojej kariery naukowo-zawodowej. Po tym spotkaniu wiele spraw nabiera zupełnie innego wymiaru… Dla niezdecydowanych jeszcze jedna uwaga: jeśli nie wie się zbyt wiele o swoich badaniach, nie zna się ich celu i nie umie lub nie chce się sprzedawać swojej wiedzy i umiejętności w sposób przystępny – nie warto jechać na to spotkanie :) – lepiej pójść na spacer…

Niestety nie mam żadnych materiałów po tym spotkaniu i nie pamiętam (co u mnie akurat naturalne) imion i nazwisk uczestników. Na szczęście na wspomnianej stronie odnalazłem zdjęcie grupowe z XII Zimowej Szkoły (szkoda, że nie ma na nim wszystkich uczestników):

XII Zimowa Szkoła Nowoczesnej Chemii Organicznej w Szczyrku

Minęło już 6 lat od tego spotkania i ciekaw jestem co uczestnicy tego spotkania aktualnie robią, kto z nich wybrał naukową ścieżkę, kto przemysł, a kto zupełnie inne profesje…

Na razie udało mi się rozpoznać jedynie następujące osoby (od lewej): Adam Łuczak, prof. Miczysław Mąkosza, ja :), prof. Janusz Jurczak, prof. Sławomir Jarosz, prof. Marek Chmielewski, prof. Witold Danikiewicz.
Dodatkowo pamiętam, że była tam też Iwona Frątczak (teraz Kaczyńska) nieobecna na zdjęciu.

Pozwoliłem sobie podlinkowałem zidentyfikowane osoby do stron, na których można się dowiedzieć coś więcej o ich karierze… Może przyda się to młodym chemikom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką i zadają sobie pytanie: Co mogę robić będąc chemikiem?

Jeśli przypadkiem ktoś z was (odwiedzających moją stronę) rozpoznaje się na powyższym zdjęciu albo poznaje swojego znajomego to proszę o info w komentarzach.